Stanovenie cieľov chudnutia, ktoré zaručujú úspech, nie zlyhanie

Možno ste už počuli frázu "ak neplánujete, plánujete neúspech" a pokiaľ ide o chudnutie, nemôže to byť pravdivejšie. Je to vlastne dôvod číslo jeden, prečo väčšina ľudí pri snahe úspešne schudnúť zlyháva. 

Čítajte ďalej a dozviete sa 5 tipov, ako si stanoviť ciele pri chudnutí, ktoré vás nastavia na úspech!

Setting weight loss goals that ensure success

Skutočný dôvod, prečo nemôžete dosiahnuť svoju ideálnu hmotnosť

Nech už sa rozhodnete dodržiavať akúkoľvek diétu alebo cvičenie, ak sa nezhoduje s vami alebo s vaším životným štýlom, s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať problém ju dodržiavať a z dlhodobého hľadiska nezhubnete. Možno na začiatku trochu schudnete, ale potom, čo už nebudete môcť dodržiavať režim, priberiete dvakrát toľko. 

Pri stanovovaní cieľov v oblasti chudnutia je to najhoršie, čo môžete urobiť, príliš vysoké ciele, ktoré si stanovíte príliš skoro. Je síce prirodzené túžiť po rýchlych výsledkoch, ale tie jednoducho nie sú reálne a sú receptom na sklamanie. 

Aj keď bolo možno ľahké zhodiť 5 kíl, keď ste mali 20 rokov, vaše telo to už pravdepodobne tak rýchlo nedokáže. A ak nie ste zvyknutí na kardio, 5 km beh každý deň nebude dosiahnuteľný. Možno spálite kalórie, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budete vyčerpaní a do tretieho dňa to vzdáte. 

To isté platí pre vysoko reštriktívne diéty. Prvý týždeň sa možno budete cítiť dobre a dokonca uvidíte nejaké výsledky. Ale vaše telo bude mať väčšiu chuť na jedlo ako kedykoľvek predtým, čo určite povedie k tomu, že priberiete späť a ešte aj niečo navyše. 

Tu je potrebné spomenúť, že nie všetky stravovacie plány sú pre každého. Určitá diéta môže pre jedného človeka znamenať zázraky, ale to neznamená, že je pre vás ideálna, najmä z dlhodobého hľadiska. A keď si chcete vyformovať postavu, mali by ste sa zamerať na trvalý úspech. 

V tomto prípade je rozhodujúce nájsť plán chudnutia, ktorý sa hodí do vášho rozvrhu! Dodržiavanie rovnakého režimu ako u mladšieho človeka, ktorý má všetok voľný čas na svete, môže viesť k frustrácii. A pravdepodobne plán úplne opustíte. Jednoducho to nie je udržateľné, keď máte prácu v kancelárii, doma deti alebo vaše telo jednoducho nefunguje optimálne na to, aby ste v prvom rade stratili tuk. 

Pokiaľ ide o dlhodobý úspech, pomalý a stabilný pokrok je dôležitejší ako rýchle zmeny!

Nesústreďte sa na číslo na váhe!

Keď hovoríme o chudnutí, nejde len o zhadzovanie kilogramov, ale o oveľa viac. Predstavte si, že máte neobmedzenú energiu na riešenie každodenných úloh, cítite neochvejné sebavedomie a uvedomujete si, že máte silu zdolať všetko, čo vám príde do cesty. 

Zameraním sa na tieto ciele nielenže stratíte ten nenávidený muffin top, ale začnete pozorovať zmeny vo svojom zdraví a vo svojom myslení.  

Toto sú skutočné ciele, o ktoré by ste sa mali usilovať, a tie ďaleko presahujú číslo na váhe.

Päť pravidiel pre stanovenie cieľov chudnutia, ktoré povedú k úspechu

Cesta k trvalému úspechu pri chudnutí sa začína vo vašej mysli. Je čas presunúť pozornosť na plánovanie cesty k udržateľnejšiemu a posilňujúcemu prístupu. Tu je niekoľko kľúčových postupov, ktoré môžete zaradiť do svojej cesty. 

1. Rozdeľte si ciele chudnutia na menšie kroky 

Fixácia na ideálnu hmotnosť môže viesť k sklamaniu, keď hneď neuvidíte výsledky. Rozdeľte si proces chudnutia na menšie, dosiahnuteľné míľniky. Vďaka tomu budú vaše ciele nielen ľahšie zvládnuteľné, ale zároveň si zabezpečíte nepretržitý prísun víťazstiev, ktoré ešte viac podporia vašu motiváciu. 

2. Vyberte si rutinu, ktorá vám vyhovuje 

Dôslednosť je kľúčom k tomu, aby ste videli akékoľvek skutočné výsledky. Preto si musíte vybrať plán chudnutia, ktorý je prispôsobený vášmu životnému štýlu. V opačnom prípade bude ťažké udržať si ho dlhodobo. Aj keď mnohí môžu navrhovať vysoko záťažové kardio a vyradenie sacharidov, neznamená to, že je to najlepší alebo najzdravší prístup pre vás osobne. 

Cvičenia s nízkou záťažou, ako je zumba alebo rýchla chôdza, môžu byť oveľa udržateľnejšie a oveľa ľahšie sa začlenia do vášho dňa. 

3. Nájdite v sebe motiváciu 

Je ťažké nútiť sa do cvičenia každé ráno bez akejkoľvek motivácie. Môže byť dokonca ťažké vybrať si šalát namiesto jedla plného sacharidov. 

Začnite tým, že si položíte otázku, prečo chcete schudnúť. Čo vás poháňa? Chcete sa cítiť sebavedomejšie a byť zdravší? Možno vás rozčuľuje, že vám už nesedia džínsy. Nech je to akokoľvek, motivácia na chudnutie musí vychádzať z vášho vnútra, a nie od iných.  

4. Vizualizujte si konečný cieľ 

Niekedy je ťažké zdôvodniť si, prečo chodíte na prechádzky 4 - 5-krát týždenne, keď každý týždeň nevidíte výsledky. Vizualizácia je mocný nástroj, ktorý vám pomôže predstaviť si, aký môže byť život, keď dosiahnete svoje ciele.  

Predstavte si seba v želanom stave zdravia a pohody, vo svojom obľúbenom oblečení, plní energie a predovšetkým šťastní. To vám umožní udržať si jasné zámery. 

5. Buďte k sebe láskaví 

Chudnutie je cesta so vzostupmi a pádmi. Akýkoľvek prešľap v jedálničku alebo vynechaný tréning nevymaže všetky pokroky, ktoré ste už dosiahli. Správajte sa k sebe láskavo a s pochopením, aj keď veci nejdú podľa plánu.

Maximalizujte svoj pokrok pre väčšiu motiváciu

Kým zmena myslenia je kľúčová, správne nástroje môžu výrazne urýchliť váš pokrok. Prírodné doplnky môžu doplniť vaše úsilie a priniesť vám viditeľné výsledky, ktoré vás môžu ďalej motivovať a pomôcť vám oveľa ľahšie dodržať vaše ciele v oblasti chudnutia.

Balíček Zbohom kilá!je skvelý spôsob, ako začať a udržať si vysokú úroveň motivácie! Obsahuje 4 riešenia na prírodnej báze, ktoré vás určite pripravia na úspech! 

Najrýchlejšie pôsobiaci nápoj na formovanie postavy na trhu, WaterOut XXL, odstráni hmotnosť vody a nadúvanie. Ten naštartuje chudnutie a dodá vám potrebnú motiváciu na začiatku, pretože výsledky uvidíte už do týždňa! 

Keď je vaše telo pripravené na efektívnejšie chudnutie, je čas optimalizovať procesy spaľovania tukov v tele. 

AdipoBurn XXL sa zameriava na váš brušný tuk a dokonca zabraňuje rastu tukových buniek. NightBurn XXL maximalizuje spaľovanie tukov počas noci a zároveň vám pomôže potlačiť neskoré nočné chute. Vďaka tomu bude oveľa jednoduchšie dodržiavať diétu. 

A napokon FatBurn XXL podporí chudnutie tým, že vám pomôže spáliť viac tuku počas dňa a zároveň vás udrží plný energie. Pomôže tiež vášmu telu rýchlejšie sa zotaviť, takže sa budete prebúdzať svieži a pripravení využiť deň naplno. 

Uľahčite si dosahovanie svojich cieľov v oblasti chudnutia a urobte prvý krok k zdravšiemu a vyššej kondícii so štartovacím balíčkom Zbohom kilá!

Produkty pre Vás

DETOX A CHUDNUTIE
-60%
Špeciálna cena 19,99 € Bežná cena 49,99 €
Zobraziť produkt