Je hormonálna nerovnováha príčinou vašich kíl?

Premýšľali ste niekedy o tom, prečo sa vám zdá, že sa nadbytočné kilá upínajú len na určité časti tela? Typické programy na chudnutie síce odporúčajú znížiť príjem kalórií a viac cvičiť, ale v skutočnosti ide o oveľa viac ako len o udržiavanie kalorického deficitu!

Hormóny významne ovplyvňujú vašu váhu a rozloženie tuku a tuk sa vám môže hromadiť napriek diéte – úprimne povedané, diéta môže váš hormonálny profil dokonca zhoršiť.

Tento problém sa vyskytuje častejšie, než si myslíte. Je to preto, že žijeme vo svete, ktorý nie je pre hormóny práve najlepším priateľom. Naše telá denne trpia – pesticídmi, znečisteným ovzduším a rôznymi chemickými látkami vo výrobkoch. Predtým naozaj nemôžeme utiecť. Pokiaľ sa vám nedarí zhodiť prebytočné kilá, je načase, aby ste sa zamerali na svoje hormóny. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako na to!

Estrogen hormone levels

Ako hormóny ovplyvňujú rozloženie tuku

Hormonálnu nerovnováhu je možné rozpoznať pomerne ľahko. Hormóny sú chemickí poslíčkovia, ktorí sa uvoľňujú zo žliaz a krvným riečiskom sa dostávajú do ďalších častí tela. Regulujú mnoho rôznych funkcií v tele, vrátane trávenia, metabolizmu, nálady a tukových buniek.

Niektoré hormóny podporujú tvorbu tuku na bruchu, zatiaľ čo iné podporujú hromadenie tuku na bokoch a stehnách. Podľa tvaru vašej postavy môžete určiť príčinu vašich problémov s chudnutím. Pokiaľ chcete zo svojej diéty a cvičebného režimu vyťažiť maximum, odporúčame venovať sa hormonálnej nerovnováhe.

Nika

Postava v tvare hrušky = estrogénová dominancia

Pokiaľ sa vám tuk hromadí prevažne na bokoch, stehnách a zadku, môžete mať problém s dominanciou estrogénu. Estrogén je známy ako ženský hormón a má na starosti reprodukčné zdravie, metabolizmus a náladu. Zároveň však dáva prednosť ukladaniu tukových buniek v oblasti bokov a stehien.

Keď je hladina estrogénu vyššia ako normálne, môže sa stať, že v týchto oblastiach zreteľnejšie priberáte alebo máte problémy s odbúravaním tuku.

Čo môžete urobiť?

Na to, aby ste zoštíhlili postavu v tvare hrušky, budete potrebovať viac než len zmenu životného štýlu, pretože vaše telo má problémy s vyplavovaním prebytočného estrogénu. Preto odporúčame Estrogen Slimming Support, jediný trojitý estrogénový detox, ktorý podporuje odstránenie prebytočného estrogénu tým, že:

 • posilní pečeň,
 • podporí črevá a
 • vyrovná hladinu estrogénu.

Nika

Postava v tvare jablka

Nedarí sa vám odbúrať tuk v strednej časti tela? Existujú dva hormóny, ktoré regulujú tento typ hromadenia tuku, takže je dôležité zistiť, do ktorej kategórie patríte. Malo by to byť jednoduché, pretože jeden z nich súvisí s vašou (peri) menopauzálnou fázou.

= Menopauza

Počas menopauzy – ale ešte oveľa skôr v perimenopauzálnom období – začína hladina estrogénu klesať. Nižšia hladina estrogénu presúva rozloženie tuku z bokov a stehien do oblasti brucha, čím vzniká postava v tvare jablka.

Môže tiež dôjsť k poklesu svalovej hmoty, čo ešte viac zvýši vašu telesnú hmotnosť a znemožní vám ju znížiť.

Čo môžete urobiť?

Je to prirodzený priebeh života ženy, ale napriek tomu si môžete užívať  (peri)menopauzálnu fázu pohodlne a so sebavedomím. MenoPause Slimming Support poskytuje úľavu počas poklesu estrogénu, pričom:

 • podporuje chudnutie pre postavu v tvare jablka,
 • podporuje kontrolu hmotnosti a
 • posilňuje trávenie.

= Kortizol

Pokiaľ však práve neprechádzate (peri)menopauzou, môže byť príčinou vášho bruška stres. Keď ste pod fyzickým alebo psychickým tlakom, dochádza k uvoľňovaniu kortizolu – stresového hormónu. Aby sa vaše telo pripravilo na reakciu na stresovú situáciu, kortizol uprednostňuje okamžité využitie glukózy namiesto jej ukladania, čo spôsobuje vysokú hladinu cukru v krvi.

Dlhodobý stres môže viesť k neustálemu zvyšovaniu hladiny kortizolu a cukru v krvi, čo má za následok „stresové bruško“, ktorého sa nezbavíte, kým... si neoddýchnete.

Čo môžete urobiť?

Zbavte sa brušného tuku rýchlejšie vďaka zvládaniu stresu a zvýšenej hladiny cukru v krvi s prípravkom Cortisol & Glucose Slimming Support a jeho účinkom 4 v 1, ktorý:

 • zvyšuje schopnosť organizmu využívať uložený tuk,
 • naštartuje chudnutie,
 • podporuje emočnú stabilitu a spánok a
 • zlepšuje celkovú pohodu.

Postava v tvare obdĺžnika = nerovnováha štítnej žľazy

Suchá pokožka, nedostatok energie a sústredenia, sprevádzané hromadením tuku po celom tele, sú istými príznakmi pomalej funkcie štítnej žľazy. Štítna žľaza je žľaza v tvare motýľa, ktorá produkuje hormóny štítnej žľazy.

Hormóny štítnej žľazy majú na starosti rýchlosť metabolizmu tela, takže keď ich štítna žľaza neprodukuje dostatok, váš metabolizmus sa spomalí a vám sa začne všade hromadiť tuk, čo dá vašej postave tvar obdĺžnika!

Čo môžete urobiť?

Vyrovnajte hormóny štítnej žľazy a podporte svoj metabolizmus! Odporúčame Thyroid Slimming Support, inovatívny prípravok, ktorý rieši príznaky pomalej činnosti štítnej žľazy tým, že:

 • vyrovnáva hormóny štítnej žľazy a ich produkciu,
 • podporuje chudnutie pre obdĺžnikový tvar postavy,
 • posilňuje zdravie vlasov a pokožky a
 • zvyšuje energiu a zlepšuje koncentráciu.