Čo jesť, ak nás v noci ovládne túžba zaútočiť na chladničku?

Nerobte si starosti, stáva sa to nám všetkým ;-) Nesmieme však zabúdať, že jesť tesne pred spaním má niekoľko negatívnych dôsledkov pre našu telesnú hmotnosť, pre našu pečeň, slezinu a dokonca aj zuby.

image

Aby sme si navzájom správne porozumeli, to, čo odporúčame je, aby ste nič nejedli najmenej 2 hodiny pred spaním. Ale v prípade, že tomu skutočne neodoláte alebo ak ste z neočakávaných dôvodov predtým nemali čas jesť, tu sú potraviny, ktoré vášmu telu uškodia v menšej miere:

Mliečne výrobky

Pravdepodobne všetci vieme, že pohár teplého mlieka pred spaním nám pomôže lepšie spať. Ale viete prečo? Nielen mlieko, ale všetky mliečne výrobky obsahujú tryptofán. Je to aminokyselina, ktorá sa v tele premieňa na serotonín – látku, ktorá je nevyhnutná na reguláciu spánku.

Ak chcete niečo lepšie ako mlieko, vyberte si kefír. Prečo? Pretože v prvom rade obsahuje menej kalórií, tukov a cukrov. Po druhé má viac výhod pre zdravie ako mlieko či jogurt.

Morčacie prsia

Morčacie prsia sú dobrým zdrojom bielkovín s vysokou kvalitou výživy a zároveň obsahujú nízky obsah tuku a ľahko sa trávia. Ďalšou možnosťou môžu byť kuracie prsia.

Morčacie prsia však majú omnoho menej tuku ako kuracie mäso.

Ale pozor! Aby sme ich udržali zdravé, s nízkym obsahom kalórií a ľahko stráviteľné, nemali by sme ich vyprážať!

Krémová tekvicová alebo brokolicová polievka

Obsahuje veľa výživných látok - minerálov aj vlákninu - takže uspokojuje chuť do jedla a dodáva dostatok živín.

Ryby

Ľahko sa strávia a majú nízky obsah kalórií. Okrem toho majú veľa výhod pre naše celkové zdravie.

Ale opäť by sme ich nemali jesť vyprážané!

Vajcia

Vajcia sú bohatým zdrojom bielkovín, rýchlo zmiernia vašu chuť do jedla a sú ľahko stráviteľné.

Avokádo

Ak ste vegáni a nejete vajcia alebo len chcete zmenu, avokádo je dobrá alternatíva. Aj keď je pravda, že toto úžasné ovocie s nekonečnými výhodami obsahuje pomerne veľké množstvo kalórií (160 kcal na 100 g), na druhej strane znižuje chuť do jedla o 40 % v priebehu nasledujúcich troch hodín.** A vďaka nemu nebudete mať nutkanie každý týždeň vyjedať chladničku.

Okrem toho má upokojujúci účinok, takže nám pomáha lepšie spať.

Dúfame, že sme vám pomohli! Ak máte nejaké ďalšie nápady alebo návrhy týkajúce sa jedla či jednotlivých potravín, ktoré sú vhodné na konzumáciu pred spaním, zdieľajte ich s nami na našej facebookovej stránke.

Ak potrebujete ďalšiu pomoc a aby ste upokojili vašu nočnú chuť do jedla, lepšie spali a schudli, vyskúšajte náš NOVÝ a EXTRÉMNE efektívny nočný nápoj NightBurn >>

**Zdroj: https://elpais.com/elpais/2016/02/03/buenavida/1454495608_382951.html

Produkty pre Vás